YTÜ TEKNOPARK NO:1 İÇ KAPI NO:1B 23 34490 BAŞAKŞEHİR / İSTANBUL

Hakkımızda

Anasayfa » Hakkımızda

 

STANDARD MEDIA
Medikal Ürünler Anonim Şirketi

 

Yıldız Teknik Üniversitesi Teknoparkının içinde 2019 yılında, bakteriyolojik vasat üretmek amacıyla kurulmuş şirkettir. Aktif olarak üniversitede görev yapan öğretim üyelerinin sermaye ortaklığıyla kurdukları şirkettir.

Mikrobiyolojide ki inanılmaz hızla gerçekleşen teknolojik ilerlemelere rağmen, bakterilerin kültür şartlarında üretimi Klinik ve Endüstriyel Mikrobiyoloji Laboratuvarlarında halen önemini sürdürmektedir. Bakteriyolojik kültürün en önemli unsurlarından birisi kültür vasatlarıdır.

Standard Media girişimi klinik mikrobiyoloji pratiğimizde ihtiyaç duyduğumuz bakteriyolojik vasatların gerekli kalitede ve uygun fiyatta elde edilmemesi ihtiyacından doğmuştur. Bu ihtiyacı hisseden pek çok meslektaşımızın da böylesine bir inisiyatif konusundaki yönlendirmelerinin de etkisiyle mikrobiyolojik vasat ihtiyacını en makul ve en uygun şekilde karşılayabilmek için yola çıktığımızda Standrt Media doğmuş oldu.

Standart Media ile amaçladığımız kalitesine güvenilen ve fiyatları da mevcut ödeme şartlarında laboratuvarların imkanlarının üzerine çıkmayacak seviyede olan besi yerlerinin üretilmesidir. Bu hedefe yönetlik olarak kalitesine güvenilen ve standardizasyonu konusunda soru işareti bulunmayan kaynaklardan elde edilen dehidre vasatları kullanmayı amaçladık. Yine güvenilir üretim ve paketleme şartlarını yakalamış laboratuvarlarda gerçekleştirilecek üretimle ortaya çıkacak bir ürün yelpazesi oluşturulması amaçlanmıştır.

Standard Media olarak, kalite ve standartlarında sürekliliği, güvenilirliği ve ekonomik olarak ta satın alınabilirliği temsil etmeyi inisiyatifimizin en önemli özellikleri olarak belirledik.

Başlangıç aşmasında gerek klinik gerekse endüstriyel mikrobiyoloji alanında ihtiyaç duyulan temel besi yerlerini üretmeyi amaçladık. Bu ürün yelpazesinin yukarıda belirtilen özelliklerimizden taviz vermeden giderek genişlemesi amaçlarımız arasındadır.

İLETİŞİM

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: